Samolepicí etikety-co o nich potřebujete vědět?

Samolepící štítky jsou velmi populárními nálepkami, které jsou extrémně funkční v každé společnosti, která se stará o správný pořádek. V případě lepení špatné etikety může podnik vynaložit obrovské finanční ztráty, takže jsou tyto malé samolepky nesmírně důležité při všech dodávkách. Jsou skvělé pro všechny druhy označování výrobků.

Jaké typy samolepicích štítků lze rozlišit?

Rozdělení samolepicích štítků není příliš obtížné, protože se dělí podle jejich tvaru. Můžete odlišit etikety:

  • obdélníkové – jsou nejoblíbenějším typem štítků a nejčastěji jsou vybírány velkými podniky, protože jsou vyráběny hromadně. S tímto produktem si můžete dovolit velmi velkou flexibilitu, protože obdélníkový tvar štítků bude odpovídat jakémukoli povrchu. Budou skvělou volbou při označování štítků nebo visaček, protože jejich velká plocha umožňuje přesné uspořádání textu. Jsou také vhodné pro identifikaci, jelikož jsou skvělé jako podklad pro čárové kódy,
  • oválné – jsou méně často vybírány kvůli svému neobvyklému tvaru, který umožňuje výrazně menší uspořádání textu. Často se používají na lahvových výrobcích, aby se zvýšila atraktivita produktu. Tento druh samolepicích štítků by měl zajímat potenciálního spotřebitele a stimulovat nákup produktu.

Samolepicí etikety

Z čeho jsou vyrobeny lepicí etikety s potiskem?

Firmy stále častěji preferují hotové samolepicí štítky s potiskem, kde můžete vytvořit logo produktu nebo jeho čárový kód. Tyto typy štítků jsou obvykle bílé, nicméně je možné vytisknout barevný štítek, pokud je na něm uvedeno výše uvedené logo nebo jméno. Samolepicí etikety s potiskem se nejčastěji tisknou na matný, pololesklý a lesklý papír a někdy i na termografický papír.

Na co si dát pozor při výběru vhodné lepicí etikety?

Při výběru samolepicí etikety věnujte pozornost mj.:

  • materiálu etikety -z jakého materiálu byla etikety vyrobena je velmi důležité, protože některé materiály jsou méně odolné proti oděru,
  • velikosti etikety-velikost nálepky je také důležitá, takže je třeba analyzovat, k čemu bude použita,
  • tvaru lepicí etikety- obdélníkové jsou nejlepší pro identifikaci produktů, zatímco kulaté jsou jako pobídka k nákupu produktu,
  • barva a typ samolepicí etikety s potiskem – to je nesmírně důležité, protože je třeba zvážit, zda musí mít charakteristický barevný rozsah potisku.

Použití tohoto typu samolepek je skvělé pro průmysl, kde produkty musí mít své ID. Fungují také dobře v obchodech s potravinami a alkoholem, kde barevné etikety na lahvích obvykle přitahují pozornost spotřebitele.

 

Napsat komentář