Firemní kalendáře. Reklama, která pracuje po celý rok!

Tisk a distribuce reklamních kalendářů, včetně firemních, je marketingová činnost, která je trvale vysoce efektivní za nízkou cenu. Mezi jinými formami tradiční reklamy vynikají kalendáře především proto, že jsou užitečné. Zatímco na ostatní reklamní předměty se rychle zapomíná, kalendář zůstává s uživatelem po celý rok. Pokud je postaráno o jejich atraktivní formu, firemní kalendáře jsou opravdu pěkný dárek a nejsou spojovány s rušivou reklamou.

Lištované kalendáře

Lištované kalendáře jsou jinými slovy plakáty zakončené na obou stranách pevnou lištou. Ideální, pokud chcete do kalendáře zahrnout hodně obsahu, jak je uvedeno v příkladu. Budou také dobře fungovat jako firemní reklamní dárek – pak byste měli zvážit umístění v nich pouze firemního loga (rozumné velikosti) a zbývající prostor věnovat pěkné a zajímavé grafice. Čím větší je estetická hodnota a méně rušivá reklama, tím větší je pravděpodobnost, že příjemce bude chtít ozdobit jednu ze zdí kalendářem.

Spirálové kalendáře

Nový měsíc – nová grafika, tedy kalendář, který nebude nudit. Díky této rozmanitosti jsou velmi oblíbené a často používané. Někteří je také používají jako plánovač, takže stojí za to ponechat prostor pro poznámky při jednotlivých dnech.

Z marketingového hlediska je největší výhodou spirálních kalendářů to, že umožňují prezentovat nabídku společnosti atraktivním způsobem, pokud se jen zainvestuje do dobrých fotografií nebo vynalézavého grafika. Mistři žánru, jako je Pirelli, ani neukazují své výrobky na fotografiích. Jejich ikonický, vyhledávaný po celém světě kalendář obsahuje pouze umělecké ženské akty. Jejich kalendáře jsou sice šity, ale princip je stejný.

Trojdílné kalendáře

Velmi praktické: jedním pohledem můžete obejmout aktuální měsíc, stejně jako předchozí a nadcházející. Oceňují je zejména úředníci, účetní, zaměstnanci v oblasti lidských zdrojů a všichni ostatní, jejichž profese je spojena s obecně chápaným papírováním. Někteří z denní úpravy zobrazení data dokonce činí ranní rituál. Tyto nástěnné kalendáře jsou v kanceláři opravdu vítány a určitě v nich najdou své místo. Skromnější a praktičtější verzí jsou jednodílné kalendáře, kde předchozí a následující měsíce jsou zobrazeny na spodní straně téže karty, jako aktuální měsíc.

Napsat komentář